France Auto Sp. z o.o. Sp.k. 5
Karniszewicka 79/83
Pabianice, Łódzkie 95-200 +48504040204
FranceAuto.pl
Logo FranceAuto.pl
do kasy suma: 0,00 zł

Citroen Peugeot Renault

Polska Polski Wielka Brytania English FrancjaFrançais Niemcy Deutsch

Opcje przeglądania
Dostępność

Układ paliwowy, inaczej nazywany układem zasilania, to zespół urządzeń, których zadaniem jest wytworzenie i dostarczenie odpowiedniej ilości mieszanki paliwowo-powietrznej do komory spalania. W zależności od typu silnika budowa takiego układu będzie się różnić. Silniki wysokoprężne wyposażone są wyłącznie w rozwiązania oparte na wtryskiwaczach, które pod wysokim ciśnieniem wtryskują paliwo do silnika; w silnikach o zapłonie iskrowym rozróżniamy natomiast dwa rodzaje układów: gaźnikowy (rozwiązanie przechodzące do historii) oraz wtryskowy.


Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Pompa paliwa – Citroen DS3

W zdecydowanej większości przypadków silnik montuje się z przodu, natomiast bak paliwa z tyłu auta. Konieczne okazuje się zatem zastosowanie części, która pomoże przetransportować paliwo do silnika, takim elementem jest pompa paliwa, przenosząca specjalnymi przewodami paliwo do przodu pojazdu. Wydajność takiej pompy sięga nawet 200 litrów na godzinę, a co równie istotne, przez cały czas pozostaje ona narażona na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i zanieczyszczenia pojawiające się w paliwie. Z tego powodu ważne jest, żeby unikać długotrwałego jeżdżenia na „rezerwie”, gdyż na dnie zbierają się opiłki i inne cząsteczki, a także należy pamiętać o tym, by nie osuszać zbiornika do końca, bo w przeciwnym razie skończy się to zatarciem pompy.

Wtryski – Citroen DS3

Wtryskiwacze to natomiast podstawowy element układu zasilania. Są one odpowiedzialne za podawanie dawki paliwa do komory spalania pod odpowiednim ciśnieniem oraz jego właściwe rozpylenie. Wtryski współpracują bezpośrednio z pompami sekcyjną i rozdzielaczową, a także pośrednio z pompą paliwa. Elementy te łączy się ze sobą przewodami wysokiego ciśnienia. Wtryskiwacze są bardzo czułe na wszelkie zanieczyszczenia pochodzące z paliwa, dlatego ważne jest dbanie o tankowanie w sprawdzonych miejscach oraz, jak wspomnieliśmy wcześniej, niewykorzystywanie paliwa do końca.

Citroen DS3 – filtr cząstek stałych

W postępowym świecie nie może pomijać kwestii związanych z ochroną środowiska, tak więc inżynierowie samochodowi, aby sprostać zaostrzającym się przepisom norm spalin, wprowadzili wiele rozwiązań mających na celu umożliwienie pojazdom poruszanie się po drogach publicznych i jednoczesne zabezpieczenie pozostałych uczestników przed szkodliwym działaniem spalin samochodowych. Jednym z takich rozwiązań jest filtr cząstek stałych, potocznie nazywany DPF-em. Część ta oczyszcza gazy z cząstek stałych, w których skład wchodzi między innymi węgiel w formie sadzy oraz tlenki metali i wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne. Gazy te uważa się za jeden z głównych źródeł niskiej emisji i smogu.

France Auto – sprawdzone rozwiązania w każdej sytuacji

Wszystkie wymienione wyżej systemy i układy nie są niestety bezawaryjne. Pierwsze wersje filtrów mają problemy z jazdą miejską i lubią się zapychać. Prekursorskie modele wtryskiwaczy często cierpiały na choroby wieku dziecięcego. Z czasem część problemów udało się wyeliminować, później pojawiły się nowe, ale w każdym przypadku nasz sklep służy pomocą w postaci sprawdzonych części i fachowego doradztwa. Na wirtualnych półkach znajdują się tysiące produktów, dostępnych dla Państwa w atrakcyjnych cenach. Zawsze w przypadku problemów z wyborem wystarczy skontaktować się z infolinią, a nasi pracownicy chętnie pomogą w znalezieniu odpowiednich części. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym asortymentem France Auto.

p
+48 504-04-02-04sklep@franceauto.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone FranceAuto.pl
Wszystkie nazwy producentów numery / symbole oraz opisy produktów użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Sklep internetowy Shoper Premiumdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium