France Auto Sp. z o.o. Sp.k. 5
Karniszewicka 79/83
Pabianice, Łódzkie 95-200 +48504040204

Polska Polski Wielka Brytania English FrancjaFrançais Niemcy Deutsch

Opcje przeglądania
Filtry

W tej kategorii znajdują się produkty takie jak czujniki deszczu, czujniki zmierzchu oraz czujniki poziomu płynu do spryskiwaczy. Tego rodzaju wyposażenie nie wpływa bezpośrednio na pracę samochodu, ale odpowiada za podniesienie komfortu oraz możliwości lepszego skupienia się kierowcy na prowadzeniu pojazdu. Czujniki deszczu pozwalają komputerowi samodzielnie uruchomić wycieraczki w momencie, kiedy na szybie pojawią się pierwsze krople deszczu lub przednia szyba zostanie zachlapana. Czujniki zmierzchu pomogą włączyć lub wyłączyć światła w odpowiednim momencie dnia, a czujnik poziomu płynu wskaże, kiedy zbiornik będzie wymagał uzupełnienia. Czujniki ciśnienia w oponach podpowiedzą, gdy z którejś opony ubędzie powietrza. 

Jeżeli masz problem z doborem sprzętu do Twojego modelu samochodu, chętnie wesprzemy Cię profesjonalną poradą. W naszym asortymencie znajdują się części do samochodów francuskich marek - Renault, Citroen oraz Peugeot. Sprawdź również naszą ofertę w innych kategoriach - polecamy na przykład wentylatory lub części układu napędowego.

Czujniki – wpływ na komfort podróży

W ofercie France Auto dostępne są wszelkiego rodzaju podzespoły elektryczne oraz elektroniczne. Takimi częściami są np. czujniki poziomu płynu do spryskiwaczy, zmierzchu oraz czujniki deszczu. Ich zadaniem jest kontrolowanie sytuacji na zewnątrz pojazdu oraz poza nim, aby w razie wystąpienia konkretnej sytuacji zareagować bądź poinformować kierowcę o potrzebie podjęcia działań. Zadania czujników są w dużej mierze zależne od ich zastosowania. Oferta naszego sklepu zapewnia dostęp do czujników pasujących do francuskich samochodów i tych, które wykorzystują technologie opracowane przez takie marki, jak Citroen, Peugeot oraz Renault.

Czujniki deszczu – działanie i możliwe uszkodzenia

Pierwszą grupę produktów dostępnych w tej kategorii stanowią czujniki deszczu. Ich zadaniem jest wykrywanie opadów atmosferycznych i automatyczne uruchamianie wycieraczek. Poprawnie działające czujniki deszczu dobierają częstotliwość ruchu wycieraczek tak, aby te usuwały nadmiar wody z szyby. W ten sposób nie trzeba samodzielnie regulować pracy wycieraczek, a te dodatkowo same się wyłączą bądź zmniejszają tempo swojego działania, gdy deszcz osłabnie. Czujnik deszczu uruchamia również ramię wycieraczki, gdy dojdzie do nagłego zachlapania przedniej szyby, przez co zapewnia większe bezpieczeństwo na drodze. Do awarii czujnika deszczu może dojść w każdej chwili – jest on czuły na zmiany pogody oraz na uszkodzenia mechaniczne.

Czujniki zmierzchu – sposób działania i objawy świadczące o awarii

Czujniki zmierzchu to system zautomatyzowanego włączania i wyłączania świateł mijania. Na bieżąco regulują one stopień natężenia światła wokół samochodu. Gdy pomiar osiągnie wartość progową, przekaże on informację o tym do jednostki sterującej. W ten sposób samochód samodzielnie przełącza światła dzienne na mijania. To rozwiązanie, które spotykane jest w wielu pojazdach, głównie tych najnowszych. Jeśli czujniki zmierzchu ulegną awarii, światła nie będą się przełączać. Mogą pojawić się również sytuacje, w których w ciągu dnia czujnik przekaże informacje o zmroku panującym wokół samochodu, przez co włączą się światła mijania mimo słonecznej pogody.

Czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy – wygodny dodatek poprawiający komfort jazdy

Czujniki poziomu płynu do spryskiwaczy to niewielkie elementy, które są montowane w wielu nowoczesnych pojazdach na całym świecie. Jego zadaniem jest informowanie o ilości płynu do spryskiwaczy w zbiorniku. W przypadku niskiego poziomu lub jego braku daje on sygnał w postaci komunikatu bądź świecącej się ikonki na desce rozdzielczej. W samochodach ze zautomatyzowanym systemem można sprawdzać stan płynu na bieżąco. Jeśli jednak czujniki poziomu płynu do spryskiwaczy ulegną uszkodzeniu, nie będą podawać prawidłowych informacji o poziomie lub też całkowitym braku płynu znajdującym się w zbiorniku.

+48 504040204sklep@franceauto.pl
    FranceAuto Pabianice
Wszystkie prawa zastrzeżone FranceAuto.pl
Wszystkie nazwy producentów numery / symbole oraz opisy produktów użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Sklep internetowy Shoper Premiumdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium