France Auto Sp. z o.o. Sp.k. 5
Karniszewicka 79/83
Pabianice, Łódzkie 95-200 +48504040204

Polska Polski Wielka Brytania English FrancjaFrançais Niemcy Deutsch

Wtryskiwacze AdBlue to specjalne podzespoły, które montuje się we współczesnych silnikach diesla. Powodem ich powstania i implementacji do pojazdów samochodowych jest ciągła walka z zanieczyszczeniami emitowanymi przez silniki spalinowe. Właśnie dlatego coraz częściej spotyka się modele z silnikami wysokoprężnymi z wbudowanym systemem AdBlue. W ofercie sklepu France Auto znajdziesz różnego rodzaju części do swojego samochodu. Dostępne są u nas wtryskiwacze AdBlue do pojazdów marek francuskich i wykorzystujących ich technologie. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko podzespoły do Peugeota, Citroena czy Renault, lecz także do Toyoty, Fiata, Forda i wielu innych. W przypadku nowych części oferujemy gwarancję na 2 lata. Na używane podzespoły wynosi ona 30 dni.

WTRYSKIWACZ WTRYSK ADBLUE CAPTUR CLIO IV KADJAR KANGOO II MEGANE IV SCENIC IV 1.5 DCI A2C39941900 208995377R WTRYSKIWACZ WTRYSK ADBLUE CAPTUR CLIO IV KADJAR KANGOO II MEGANE IV SCENIC IV 1.5 DCI A2C39941900 208995377R
Producent: Grupa PSA

Numer magazynowy:

X1012054

Producent:

Grupa PSA

W magazynie
Cena: 99,00 zł

AdBlue – co to takiego?

Zanim zabierzesz się za wymianę wtryskiwacza AdBlue, powinieneś wiedzieć, czym jest sam środek AdBlue. Jest to wodny roztwór mocznika, posiadający nominalne stężenie na poziomie 32,5%. Płyn ten gromadzony jest w specjalnym zbiorniku płynu AdBlue. Zbiornik AdBlue zwykle zlokalizowany jest w sąsiedztwie bagażnika, pod podłogą pojazdu lub przy bocznej ścianie, a jego wlew może być umieszczony obok wlewu paliwa, pod maską lub w bagażniku. Płyn AdBlue uwalnia amoniak, który pod wpływem wysokiej temperatury pozwala zredukować szkodliwe dla środowiska tlenki azotu, dzięki czemu zmniejsza się ilość zanieczyszczeń trafiających do atmosfery. Sam środek AdBlue nie jest zaliczany do niebezpiecznych czy groźnych dla środowiska. Aby jednak roztwór mógł działać poprawnie oraz bezproblemowo musi bez zarzutu funkcjonować cały układ AdBlue, w tym wtryskiwacze.

Wtryskiwacze AdBlue – zasada działania układu

Układ AdBlue składa się z kilku części, a każda ma swoje określone zadanie. Wtryskiwacze AdBlue służą przede wszystkim do przekazywania roztworu mocznika do katalizatora, znajdującego się w układzie wydechowym. Tam pod wpływem wysokiej temperatury wydzielany jest amoniak, którego zadaniem jest wejście w reakcje z tlenkami azotu. Dzięki temu w katalizatorze zachodzi proces chemiczny, sprawiający, że szkodliwe związki zamieniają się w parę wodną i lotny azot, który jest w pełni niegroźny i bezpieczny dla otoczenia oraz środowiska. Odpowiednie działanie wtryskiwaczy AdBlue jest bardzo istotne, ponieważ to one odpowiadają za zapoczątkowanie całego procesu oczyszczania spalin w układzie wydechowym.

Wtryskiwacz AdBlue – objawy uszkodzeń i awarii

W przypadku problemów z wtryskiwaczami AdBlue komputer samochodu samodzielnie komunikuje o ich uszkodzeniu lub awarii. Poinformuje on nas o błędach, jakie pojawiły się w systemie AdBlue, np. na tablicy rozdzielczej czy w systemie infotainments. Gdy komputer pojazdu przekaże nam informację o uszkodzeniu czy błędnym działaniu układu AdBlue, warto udać się z samochodem do specjalisty albo zabrać się za samodzielną naprawę. W sklepie France Auto możesz kupić wtryskiwacze AdBlue do różnych modeli pojazdów od francuskich producentów. Dbamy o to, aby każdy klient znalazł u nas wszystkie niezbędne podzespoły do regeneracji systemu AdBlue oraz inne części, jakie w danym momencie potrzebuje.

+48 504040204sklep@franceauto.pl
    FranceAuto Pabianice
Wszystkie prawa zastrzeżone FranceAuto.pl
Wszystkie nazwy producentów numery / symbole oraz opisy produktów użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Sklep internetowy Shoper Premiumdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium