France Auto Sp. z o.o. Sp.k. 5
Karniszewicka 79/83
Pabianice, Łódzkie 95-200 +48504040204

Polska Polski Wielka Brytania English FrancjaFrançais Niemcy Deutsch

Układ paliwowy to jeden z podstawowych układów w naszych pojazdach, zasilający jednostkę napędową w potrzebne jej paliwo. W zbiorniku paliwa montuje się turbinową pompę elektryczną - poprzez przewody paliwowe pod wysokim ciśnieniem, za które odpowiada czujnik ciśnienia paliwa, dostarcza ona benzynę do układu wtryskowego - dalej, odpowiednio dozując mieszankę paliwowo-powietrzną, wtryskuje ją do silnika, a następnie przekształca w siłę potrzebną do napędzenia kół tak, by te, odpychając się od nawierzchni, rozpędzały samochód.

Najważniejsze części układu paliwowego

 

Do najważniejszych elementów tego układu należą elementy, takie jak: zbiornik paliwa, moduł pompy paliwa, sama pompa paliwa, filtry, przewody paliwowe oraz wtryskiwacze, choć czasem zaliczane są do odrębnej kategorii (układ wtryskowy). Bak to podstawowy element, służy on do przechowywania i zasilania jednostki w paliwo, najczęściej wykonuje się go z wysokiej gęstości polietylenu. Nieodzowną składową jest także wlew paliwa, czyli sztywny przewód (zakończony korkiem), przez który możemy zatankować. Przypadki usterki wlewu zdarzają się niezwykle rzadko, ale zgubienie korka bywa niestety znacznie częstsze. Wymieniając go na nowy, należy pamiętać jedynie o tym, aby wybrać model o takich samych właściwościach. Zakup jakiegokolwiek może skończyć się poważnymi problemami z działaniem układu paliwowego oraz EVAP.

Czujnik ciśnienia paliwa Renault Talisman

Czujnik ciśnienia paliwa Renault Talisman oraz innych aut odpowiada za prawidłową pracę modułu pompy paliwa i regulatora ciśnienia. To ważne, aby paliwo było podawane pod odpowiednim ciśnieniem, dzięki czemu silnik może pracować jednostajnie i bez zakłóceń. W układzie znajduje się także czujnik poziomu paliwa, który składa się z pływaka, ramienia pływaka oraz karty rezystorowej wykonanej z ceramiki. Właśnie ten czujnik odpowiada za pojawianie się ikonki rezerwy popularnego tzw. „żebraka”. Pomiędzy zbiornikiem na paliwo a jednostką napędową znajdują się nylonowe sztywne przewody paliwowe, cechujące się wysoką odpornością na maksymalne ciśnienie osiągane w układzie paliwowym, różnego rodzaju uszlachetniacze i dodatki do paliwa, a ponadto zmiany temperatury i wilgotności.

Wtryskiwacze paliwa Renault Talisman

Przez niektórych zaliczane do osobnej kategorii, jaką jest układ wtryskowy, zespół wtryskiwaczy to urządzenie elektromechaniczne sterowane przez główny komputer pokładowy ECU. Jego główne zadanie stanowi dozowanie sprężonego paliwa do poszczególnych cylindrów silnika. Dzięki precyzji wtryskiwaczy znacznej poprawie uległa charakterystyka zużycia paliwa i emisji spalin. To moduł ECU na podstawie bieżących statystyk i czujników dobiera odpowiednie dozowanie, ilość paliwa względem powietrza, długość impulsu wtrysku i w konsekwencji optymalizuje zużycie względem zapotrzebowania. Układ dozowania paliwa sterowany przez komputer może działać w jednym z kilku trybów, takich jak: rozruch, tryb pracy, tryb przyśpieszania/zwalniania, eliminacji zalania silnika, czy odcięcia paliwa. Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi częściami układu paliwowego Renault Talisman i nie tylko, dostępnymi w naszej ofercie.

+48 504040204sklep@franceauto.pl
    FranceAuto Pabianice
Wszystkie prawa zastrzeżone FranceAuto.pl
Wszystkie nazwy producentów numery / symbole oraz opisy produktów użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Sklep internetowy Shoper Premiumdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium