France Auto Sp. z o.o. Sp.k. 5
Karniszewicka 79/83
Pabianice, Łódzkie 95-200 +48504040204

Polska Polski Wielka Brytania English FrancjaFrançais Niemcy Deutsch

Opcje przeglądania
Filtry

Tarcze hamulcowe peugeot 508 są nieodłączną częścią układu hamulcowego. Ze względu na wagę własną pojazdu tarcze peugeot 508 podlegają zwiększonym obciążeniom. Dlatego warto pamiętać o ich kontroli i wymianie w razie potrzeby. Uszkodzenie tej części kwestionuje pracę całego układu i może stanowić poważne niebezpieczeństwo dla użytkownika, a także pozostałych kierowców. W naszym sklepie polecamy tarcze od cenionych producentów, znanych z wysokiej jakości i niezawodności. Oferujemy je w atrakcyjnych cenach i z szybką dostawą. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Tarcze i klocki peugeot 508 w zestawie

Wielu kierowców popełnia podstawowy błąd i wymienia tylko tarcze w swoim peugeot 508, a klocki zostają stare, a będąc już „dotarte” do starych tarcz, niszczą nowe. Dlatego należy pamiętać, aby wymieniać tarcze i klocki peugeot 508 razem. Pozwoli to na ich długą i bezproblemową pracę. Ale nie od dziś wiadomo, że układ hamulcowy to nie tylko klocki i tarcze, ale znacznie więcej składowych całego systemu, które wymagają uwagi, aby mogły działać długo. Dzięki temu układowi można zmniejszać prędkość, a w razie konieczności gwałtownie się zatrzymać. Nad bezpieczeństwem czuwają też zaawansowane systemy, takie jak ABS, ESP itp. 

 

ESP peugeot 508

Model 508 na swoim pokładzie ma wiele skomplikowanych układów wspomagających, a jednym z nich jest ESP. System ten na podstawie odczytów z różnych czujników w całym pojeździe potrafi w ułamku sekund przyhamować odpowiednie koło i zredukować obroty silnika tak, aby ustabilizować samochód w trakcie wpadania w poślizg. Electronic Stability Program korzysta po części z danych zebranych przez inny system, a mianowicie ABS. Ten natomiast przeciwdziała blokowaniu się kół podczas hamowania. To także bardzo ważny element wyposażenia, który nie kiedy się psuje. W naszym sklepie oferujemy podzespoły do wszystkich systemów w tym między innymi pompa abs peugeot 508, ale także części do ASR, ESP itp.

Hamuj!

W samochodach osobowych według Polskich przepisów muszą być zainstalowane dwa układy hamulców. Jeden podstawowy, uruchamiany poprzez wciśnięcie pedału hamulca i drugi awaryjny tak zwany ręczny. Znają go dobrze zwłaszcza miłośnicy marki bmw i amatorzy zimowych driftów. Wraz z mijającym czasem zmienia się także sposób uruchamiania układu awaryjnego. Nie jest to być może rewolucja, raczej ewolucja. Miejsce drążków zaciąganych ręcznie, coraz częściej pojawiają się hamulce ręczne elektryczne. Pytanie, czy takie rozwiązanie jest lepsze od tradycyjnej “wajchy”? Na pewno ma swoje plusy: nie zajmuje miejsca w kabinie, dzięki czemu można zaprojektować w jego miejsce schowek, czy uchwyt na kubek. Ważniejsze jest jednak, że stosując elektronikę możemy pozwolić sobie na dodatkowe systemy wspomagania np: asystent ruszania pod górę, czy auto hold, a także działanie na wszystkie koła.

 

Ciemność widzę.

Każdy, kto spotkał po zmroku na drodze inne auto, które nie miało włączonego oświetlenia, ten zdaje sobie sprawę, jak ważny to aspekt. Jadąc poza terenem zabudowanym, czyli z reguły szybko, ryzyko kolizji jest duże. Dlatego, aby unikać takich sytuacji, warto zadbać odpowiednio o oświetlenie swojego pojazdu. Sprawdźmy wszystkie żarówki, jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w dodatkowe trzecie światło stopu, warto taką lampę kupić i dołożyć samodzielnie. Pamiętajmy, że dobra widoczność naszego auta to nasze lepsze bezpieczeństwo.

+48 504040204sklep@franceauto.pl
    FranceAuto Pabianice
Wszystkie prawa zastrzeżone FranceAuto.pl
Wszystkie nazwy producentów numery / symbole oraz opisy produktów użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Sklep internetowy Shoper Premiumdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium