France Auto Sp. z o.o. Sp.k. 5
Karniszewicka 79/83
Pabianice, Łódzkie 95-200 +48504040204

Polska Polski Wielka Brytania English FrancjaFrançais Niemcy Deutsch

Układ hamulcowy każdego pojazdu składa się z wielu ściśle współpracujących ze sobą podzespołów, a awaria jakiegokolwiek z nich jest niebezpieczna i może wiązać się z zagrożeniem zdrowia lub życia. Właśnie z tego powodu w naszym sklepie znajdziesz takie produkty jak tarcze hamulcowe oraz klocki hamulcowe do Citroena C5 III, które zapewniają skuteczne hamowanie. Wszystkie te elementy pochodzą od najlepszych producentów, charakteryzują się sprawdzonym pochodzeniem, są w pełni oryginalne i korzystnie wycenione. Przejrzyj wszystkie elementy układu hamulcowego już dziś!

Jakie części do układu hamulcowego Citroena C5 III znajdziesz w naszym sklepie?

W sklepie France Auto oferujemy części zamienne do aut francuskich, a wśród nich także tarcze hamulcowe Citroen C5. Tarcze wraz z zaciskami i klockami hamulcowymi ulegają sukcesywnemu zużyciu podczas użytkowania i tracą swoje właściwości wraz z każdym hamowaniem, szczególnie awaryjnym z bardzo dużych prędkości. Zużycie tarcz hamulców Citroen C5 III i Citroen C5 III 2.0 HDi postępuje dość powoli, jednak ich wymiana jest nieunikniona. Skutki wyeksploatowania widać doskonale po charakterystycznym rancie, który informuje, ile tarczy ubyło w trakcie użytkowania. Tarcze są wykonane z metalu i powinny wytrzymać kilkadziesiąt tysięcy kilometrów przebiegu, lecz czas eksploatacji może się skrócić lub wydłużyć zależnie od sposobu użytkowania auta.

Podobnie często powinna następować wymiana klocków hamulcowych w Citroenie C5. 

Klocki hamulcowe składają się między innymi z okładziny ciernej, która zatrzymuje obracającą się tarczę poprzez generowanie na nią mocnego docisku z obu stron z udziałem ciśnienia wytworzonego przez tłoki znajdujące się w zaciskach hamulcowych. Po wciśnięciu pedału hamulca tłoki zamontowane w zacisku wypełniają się płynem hamulcowym i mogą zatrzymać obracającą się tarczę hamulcową. Co ważne, cała praca przebiega płynnie, a kierowca może precyzyjnie dawkować ilość płynu docierającego do tłoków w całym zakresie ich pracy. Warto je jednak kontrolować. Wszelkie uszkodzenia układu hamulcowego Citroen C5 III mogą prowadzić do wielu różnych niebezpieczeństw.

Wszystkie podzespoły układu hamulcowego mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo.

Wymiana klocków hamulcowych Citroen C5 to jedna z wielu obowiązkowych czynności. Równie istotna jest także okresowa wymiana i kontrola innych elementów układu hamowania takich jak np. ręczny hamulec elektryczny. Od strony kabiny to tylko mały guzik, ale jest to cały układ hamowania awaryjnego. Dzięki niemu możemy korzystać z takich udogodnień, jak asystent ruszania pod górę, czy automatyczne włączanie po zgaszeniu auta. Wszelkie usterki, takie jak ubywający płyn, dziwne hałasy, bicie kierownicy podczas hamowania czy też nierówna siła hamowania na jednej osi, są sygnałami, żeby odwiedzić najbliższy serwis. Zachęcamy do zakupu klocków hamulcowych do Citroena C5 III na tył i na przód w korzystnej cenie. Zapewniamy błyskawiczną dostawę oraz pomoc na każdym etapie zamówienia. Od wielu lat skupiamy się wyłącznie na autach francuskich, dzięki czemu jako jedyni na rynku oferujemy również mało popularne, ale bardzo poszukiwane i przydatne części do pojazdów marek takich jak Renault, Peugeot oraz Citroen. Zamów już dziś!

+48 504040204sklep@franceauto.pl
    FranceAuto Pabianice
Wszystkie prawa zastrzeżone FranceAuto.pl
Wszystkie nazwy producentów numery / symbole oraz opisy produktów użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Sklep internetowy Shoper Premiumdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium