France Auto Sp. z o.o. Sp.k. 5
Karniszewicka 79/83
Pabianice, Łódzkie 95-200 +48504040204

Polska Polski Wielka Brytania English FrancjaFrançais Niemcy Deutsch

Układ wydechowy to jeden z podstawowych układów, bez którego jazda samochodem nie byłaby możliwa. W jego skład wchodzą takie podzespoły, jak katalizatory, tłumiki, rury i kolektory. Być może nie jest to najbardziej skomplikowany układ w pojeździe, ale bez wątpienia pełni bardzo ważną funkcję. Dzisiejsze pojazdy wyposażone są w szczegółowo dopracowane układy wydechowe, które to pozwalają zmniejszyć ilość szkodliwych substancji przedostających się do środowiska, a także zoptymalizować pracę jednostki napędowej, skutecznie wyciszyć jej pracę oraz odprowadzić spaliny.

DPF — konieczność, czy wymysły?

Dzisiejsze silniki spalinowe to bardzo zmyślne konstrukcje. Nie są to już te proste i nieskomplikowane jednostki napędowe, co kiedyś. Dziś, aby spełnić wyśrubowane normy spalin, konstruktorzy dwoją się i troją, aby oferować produkt najwyższej jakości i o jak najlepszych parametrach pracy. Teraz liczy się ekologia i coraz popularniejsze są pojazdy elektryczne i wodorowe. Jednak na razie na rynku nadal najczęściej spotykane są silniki spalinowe. W naszym sklepie doceniamy posiadaczy klasycznych silników spalinowych i przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę na wszystkie podzespoły francuskich marek, takich jak Citroen, Peugeot i Renault. Znajdziesz u nas np. peugeot 508 filtr cząstek stałych, katalizator peugeot 508, oraz wiele więcej.

Wygoda i dbałość środowisko

Podróżowanie pojazdem wyposażonym w filtr cząstek stałych nie musi być uciążliwe, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, aby układ ten działał niezawodnie nawet podczas jazdy po mieście. Niestety nawet najdokładniejsze podążanie za wytycznymi nie jest nas w stanie uchronić od awarii, te niestety potrafią zdarzać się niezależnie od kierowcy. Awarie układu wydechowego nie należą do trudnych w naprawie, ale potrafią sporo kosztować. Może się zdarzyć na przykład awaria dpf peugeot 508 2.0 hdi, a jego naprawa może kosztować tysiące złotych i sporo nerwów.

Amatorzy cudzej własności

Współczesne samochody wyposażone są w katalizatory, które do swojego działania wykorzystują rzadko spotykane i drogie pierwiastki, takie jak platyna, pallad, czy rod. Sam tylko pallad występuję w naturze dziesięciokrotnie rzadziej niż złoto, co czyni go cennym łupem. Złodzieje wyspecjalizowali się w kradzieżach katalizatorów do tego stopnia, że części te potrafią znikać z aut nawet w biały dzień i to z podjazdów stojących na prywatnych posesjach. Ceny najtrudniej dostępnych modeli potrafią oscylować w granicach 5000 zł. Jak widać, jest to łakomy kąsek dla amatorów cudzej własności. Na szczęście w naszym sklepie znajdziesz między innymi katalizator peugeot 508 1.6 thp, a także tłumiki, czy kolektory - wszystkie części pochodzą z legalnego źródła, a przed sprzedażą są dokładnie sprawdzane. Nasz dział jakości prowadzi nieustannie badania i kontrolę tak, abyśmy mogli dostarczać towar najwyższej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą!

+48 504040204sklep@franceauto.pl
    FranceAuto Pabianice
Wszystkie prawa zastrzeżone FranceAuto.pl
Wszystkie nazwy producentów numery / symbole oraz opisy produktów użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Sklep internetowy Shoper Premiumdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium