France Auto Sp. z o.o. Sp.k. 5
Karniszewicka 79/83
Pabianice, Łódzkie 95-200 +48504040204

Polska Polski Wielka Brytania English FrancjaFrançais Niemcy Deutsch

Układ hamulcowy stanowi jeden z najważniejszych układów w naszych pojazdach, pozwala bowiem na wytracenie prędkości i zatrzymanie auta, dzięki czemu możemy bezpiecznie podróżować. Układ ten posiada wiele składowych, z których najważniejsze są tarcze i klocki hamulcowe. To bezpośrednio na nich opiera się sposób wyhamowania samochodu i dlatego tak ważne jest pilnowanie, aby hamulce były w dobrej kondycji, a wszelkie usterki usuwane na bieżąco. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, gdy kierowca chce zahamować, ale po wciśnięciu pedału hamulca nic się nie dzieje. Takie przypadki dość często mają miejsce na przykład w górzystych miejscowościach, gdzie niedoświadczeni kierowcy „gotują” swoje układy, często w tych miejscach powstaje pas do awaryjnego hamowania w przypadku awarii układu hamulcowego.

GUMA NAKŁADKA PEDAŁU SPRZĘGŁA CAPTUR CLIO IV DOKKER DUSTER LODGY LOGAN SANDERO II 465310981R GUMA NAKŁADKA PEDAŁU SPRZĘGŁA CAPTUR CLIO IV DOKKER DUSTER LODGY LOGAN SANDERO II 465310981R
Producent: INNY

Numer magazynowy:

X0992902

Producent:

INNY

W magazynie
Cena: 20,00 zł
GUMA NAKŁADKA PEDAŁU SPRZĘGŁA HAMULCA DACIA MERCEDES NISSAN OPEL RENAULT 7700416724 8200183752 465318691R GUMA NAKŁADKA PEDAŁU SPRZĘGŁA HAMULCA DACIA MERCEDES NISSAN OPEL RENAULT 7700416724 8200183752 465318691R
Producent: INNY

Numer magazynowy:

X0992138

Producent:

INNY

W magazynie
Cena: 15,00 zł
KLOCKI HAMULCOWE TYLNE TYŁ CAPTUR II CLIO V FLUENCE MEGANE SCENIC III IV 440604694R KLOCKI HAMULCOWE TYLNE TYŁ CAPTUR II CLIO V FLUENCE MEGANE SCENIC III IV 440604694R
Producent: RENAULT

Numer magazynowy:

X3665554

Producent:

RENAULT

W magazynie
Cena: 155,00 zł
POMPA ABS ABSU RENAULT CAPTUR CLIO IV 476601842R POMPA ABS ABSU RENAULT CAPTUR CLIO IV 476601842R
Producent: RENAULT

Numer magazynowy:

X0992613

Producent:

RENAULT

W magazynie
Cena: 335,00 zł

Klocki hamulcowe Renault Captur i innych nowoczesnych pojazdów

Typowy układ hamulcowy składa się z kilku podstawowych elementów. Tworzą go przede wszystkim: pedał hamulca, płyn hamulcowy, pompa hamulcowa, przewody hamulcowe, zaciski, klocki oraz tarcze hamulcowe. Jak działa układ? Kierowca, naciskając na pedał hamulca, rozpoczyna tłoczenie płynu hamulcowego do zacisku, gdzie następuje wysunięcie tłoczka i dociśnięcie klocka hamulcowego do tarczy. Warto wiedzieć o tym, że klocki posiadają okładziny cierne, które w trakcie eksploatacji z czasem się ścierają.

Tarcze hamulcowe Renault Captur

Tarcze hamulcowe stosowane w Renault Captur i innych nowoczesnych autach wykonuje się z metalu, ale w trakcie hamowania one także się zużywają. Z racji tego, że klocki i ich powierzchnie robocze są mniej wytrzymałe, to je trzeba wymieniać częściej, ale po dłuższym okresie tarcze również będą wymagały wymiany. Nie są to elementy pojazdu, na których należy szukać oszczędności, gdyż może się to na nas bardzo szybko zemścić. Dobre hamulce od sprawdzonych producentów to gwarancja odpowiedniej odpowiedzi układu hamulcowego na żądanie kierowcy wciskającego pedał hamulca. Musimy ponadto zadbać o pozostałe składowe układu. Jeżeli zauważymy wycieki z przewodów, należy zareagować natychmiast, w przeciwnym wypadku, narażamy siebie i innych uczestników dróg na niebezpieczeństwo.

Awarie układu hamulcowego Renault Captur

Do najczęstszych usterek należą oczywiście awarie elementów, które pracują najciężej, czyli uszkodzenia tarcz i klocków hamulcowych. Może się także zdarzyć sytuacja, w której sami doprowadzimy do problemów. Intensywna jazda, naprzemienne rozpędzanie i hamowanie nie służy częściom i mogą przegrzać układ, a jeśli po wytężonej pracy (tarcze i klocki mocno się nagrzewają) wjedziemy z dużą prędkością w wodę, możemy spowodować wykrzywienie tarcz, a nawet ich pęknięcie. Warto przyjrzeć się całemu układowi, jeśli zauważymy swoiste objawy awarii, jak np. wydłużenie drogi hamowania, niespowodowane warunkami na drodze, utrudnione hamowanie, zbyt miękki/twardy pedał hamulca, podejrzane hałasy podczas pracy, wycieki płynu oraz bicie kierownicy przy hamowaniu.

Regularne kontrole i wymiany części w Renault Captur

Dbając o układ hamowania, dbamy o nasze bezpieczeństwo. Być może to wyświechtany slogan, ale idealnie oddaje obraz sytuacji. Jeżeli pojawią się problemy, warto skorzystać z pomocy fachowców w warsztacie, a potrzebne części zamówić na naszej stronie. Dostarczamy towar najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą części do Renault Captur i innych aut dostępną na franceauto.pl.

+48 504040204sklep@franceauto.pl
    FranceAuto Pabianice
Wszystkie prawa zastrzeżone FranceAuto.pl
Wszystkie nazwy producentów numery / symbole oraz opisy produktów użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Sklep internetowy Shoper Premiumdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium