France Auto Sp. z o.o. Sp.k. 5
Karniszewicka 79/83
Pabianice, Łódzkie 95-200 +48504040204

Polska Polski Wielka Brytania English FrancjaFrançais Niemcy Deutsch

Opcje przeglądania
Filtry

Oświetlenie w naszych autach to ważny aspekt wpływający na bezpieczeństwo w czasie jazdy. To dzięki niemu jesteśmy widoczni i sami widzimy więcej. Czyste i sprawne lampy to nie tylko spokojna głowa podczas kontroli policyjnej, lecz także mniej stresu i niebezpieczeństw w trakcie podróży, zwłaszcza w nocy i w trudnych warunkach atmosferycznych. Jednak lampy przednie i lampy tylne to nie jedyne światło w naszych pojazdach, te wyposażone są w masę innych żaróweczek i diod. W przypadku luksusowych pojazdów wszystkie schowki są podświetlane, a ponadto np. podłoże po otwarciu konkretnych drzwi.

LAMPA LEWA TYLNA PRZECIWMGIELNA MEGANE III 3D CC LAMPA LEWA TYLNA PRZECIWMGIELNA MEGANE III 3D CC
Producent: RENAULT

Numer magazynowy:

X0385367

Producent:

RENAULT

W magazynie
Cena: 170,00 zł

Lampy Renault Captur

Nowoczesne lampy, takie jak te montowane w Renault Captur, zapewniają komfortowe i skuteczne oświetlenie drogi, co ułatwia kierowcy obserwację trasy. Przyczyniają się do podwyższenia poziomu bezpieczeństwa, ale jego warunkiem jest zachowanie pełnej sprawności oświetlenia. W dzisiejszych czasach lampy potrafią doświetlać zakręty albo (poprzez wykorzystanie kamer) wybierać pola, w których można wykorzystać dłuższą wiązkę, nie oślepiając przy tym pojazdów jadących z naprzeciwka. Pozwala to poszerzyć zakres widzialnego pola kierowcy, co naturalnie sprzyja zachowaniu niższego ryzyka np. niezauważenia pieszego lub zwierzęcia. Pierwsze lampy samochodowe miały zupełnie inne zadanie niż dzisiejsze, te z pierwszych pojazdów miały raczej oznaczyć auto, a nie oświetlać drogę.

Lampy samochodowe kiedyś i dziś

Lampy podobne do tych, które znamy obecnie, pojawiły się dopiero w 1913 roku, co oznacza, że od momentu wynalezienia samochodu (przyjmijmy, że pierwszy był Carl Benz w 1886 r.) przez prawie 30 lat ludzie jeździli po ciemku! Na początku lampy korzystały z żarówek bardzo słabej mocy oraz świeciły symetrycznie, dopiero w 1957 roku w europejskich pojazdach zaczęto wykorzystywać asymetryczne lampy. Następne lata to rozwój w zakresie żarówek, pojawiły się halogeny, które świeciły dużo jaśniej niż modele używane dotychczas. W późniejszych latach 80. wymyślono reflektory soczewkowe - pozwalały one precyzyjnie kierować wiązkami światła. Kolejnym przełomem było wprowadzenie lamp ksenonowych, które charakteryzowały się trzykrotnie intensywniejszym światłem. Niedługo później do lamp zaczęto montować mechanizm poziomowania, ustawiał on światła w zależności od obciążenia pojazdu, co pozwalało unikać oślepienia pojazdów z naprzeciwka.

Nowoczesność i automatyka w Renault Captur

Najnowsze rozwiązanie stosowane od roku 2007 stanowią światła oparte na ledach. To nowoczesne źródło oświetlenia, które pozwala precyzyjnie doświetlać wybrane obszary przed pojazdem, jednocześnie nie oślepiając innych użytkowników, wliczając w to rowerzystów i pieszych.

Innowacyjne technologie pozwalają nawet oświetlić całą sylwetkę postaci, ale pozostawić w cieniu głowę! Lampy te cechują się także wyższą jasnością niż poprzednie modele. Reflektory przyszłości to projektory, czyli rozwiązanie znane z domowych kin, lampy takie potrafią już wyświetlać obraz. Daje to producentom nowe możliwości, na przykład wyświetlanie w odpowiedniej odległości przed samochodem znaku na asfalcie, który umożliwi kierowcy zachowanie bezpiecznego odstępu za autem jadącym przed nim. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi częściami samochodowymi z naszej oferty i do zakupu między innymi sprawdzonych lamp tylnych Renault Captur.

+48 504040204sklep@franceauto.pl
    FranceAuto Pabianice
Wszystkie prawa zastrzeżone FranceAuto.pl
Wszystkie nazwy producentów numery / symbole oraz opisy produktów użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Sklep internetowy Shoper Premiumdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium