France Auto Sp. z o.o. Sp.k. 5
Karniszewicka 79/83
Pabianice, Łódzkie 95-200 +48504040204

Polska Polski Wielka Brytania English FrancjaFrançais Niemcy Deutsch

Opcje przeglądania
Filtry

[long_desc]

Układ korbowy - czym jest i jaką pełni funkcję?

Zadanie układu korbowego polega na zamianie ruchu posuwisto-zwrotnego w ruch obrotowy. W ten sposób wytwarzany jest dobrze znany kierowcom termin momentu obrotowego, który to tak często podawany jest we wszystkich programach motoryzacyjnych i szeroko porównywany. Układ korbowy składa się z następujących elementów: tłok, korbowód, sworzeń tłokowy i wał korbowy. Tłok połączony jest z korbowodem za pomocą sworznia. Element ten jest wykonany ze stopu aluminium z krzemem, a jego funkcja polega m.in. na uszczelnieniu cylindra oraz przekazywaniu siły nacisku gazu do wału korbowego. Części te muszą być wykonane z najlepszych gatunkowo składowych, gdyż podczas pracy poddawane są ekstremalnym warunkom.

Jak dbać o tłoki?

Objawem uszkodzenia tłoku jest najczęściej obfity biały dym lub czarny dym wydobywający się z rury wydechowej, jak również nierówna praca jednostki napędowej na biegu jałowym. Można również usłyszeć specyficzne dźwięki klekotania wydobywające się spod maski. W takich sytuacjach należy zgłosić się do warsztatu samochodowego celem diagnozy usterki i ewentualnej wymiany tłoków. Zaniedbanie takiej usterki może w szybkim tempie doprowadzić do zniszczenia nie tylko tłoków, ale całej jednostki napędowej, a to niepotrzebnie zwiększy tylko koszty naprawy i wymiany.

Nasz sklep prowadzi sprzedaż importowanych części z Francji i Wielkiej Brytanii, które są szczegółowo sprawdzane przez nasz wyspecjalizowany dział jakości. Każda część, zanim trafi na półki, zostaje dokładnie prześwietlona i dopiero po kontroli może zostać dopuszczona do sprzedaży. Specjalnie dla tych Państwa, którzy mają wątpliwości, czy dana część będzie pasować do danego modelu auta, lub mają jakiekolwiek pytania dotyczące produktu, chętnie służymy pomocą w postaci infolinii, na której dyżur pełnią nasi specjaliści, a także specjalna skrzynka pocztowa sklep@franceauto.pl, gdzie mogą Państwo wysłać e-mail. W naszym sklepie polecamy Państwa uwadze korbowody i elementy składowe układu korbowego, ale zachęcamy także do zapoznania się z pozostałymi kategoriami, choćby układu hamulcowego.

+48 504040204sklep@franceauto.pl
    FranceAuto Pabianice
Wszystkie prawa zastrzeżone FranceAuto.pl
Wszystkie nazwy producentów numery / symbole oraz opisy produktów użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Sklep internetowy Shoper Premiumdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium