France Auto Sp. z o.o. Sp.k. 5
Karniszewicka 79/83
Pabianice, Łódzkie 95-200 +48504040204

Polska Polski Wielka Brytania English FrancjaFrançais Niemcy Deutsch

Obecnie rzeczą oczywistą jest włączenie klimatyzacji w samochodzie w momencie dużych upałów, albo podkręcenie ogrzewania w przypadku ochłodzenia. Jednak jeszcze niedawno nie było to takie oczywiste, a podczas upałów jedyną możliwością było opuszczenie szyby. Nie każdy pamięta montowanie dodatkowych nagrzewnic, bo fabryczne były za słabe, aby nagrzać wnętrze podczas mroźnych zim, a dawniej zimy potrafiły dać w kość kierowcom i pasażerom, którzy niejednokrotnie musieli pchać auto, aby odpaliło. Na szczęście czasy już minęły. Jednak wciąż zdarzają się awarie różnych części pojazdów - w tym klimatyzacji, chłodnicy, czy nagrzewnicy. W naszym sklepie znajdziesz części wymienne, dzięki którym szybko naprawisz usterkę.

Ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja Citroen DS4

KRATKA NAWIEWU LEWA CITROEN C4 II DS4 9676609777 KRATKA NAWIEWU LEWA CITROEN C4 II DS4 9676609777
Producent: Grupa PSA

Numer magazynowy:

PL148173

Producent:

Grupa PSA

W magazynie
Cena: 20,00 zł
KRATKA NAWIEWU PRAWA CITROEN C4 II DS4 9676606977 KRATKA NAWIEWU PRAWA CITROEN C4 II DS4 9676606977
Producent: Grupa PSA

Numer magazynowy:

PL148174

Producent:

Grupa PSA

W magazynie
Cena: 20,00 zł
WĄŻ PRZEWÓD KLIMATYZACJI CITROEN C4 I II DS4 DS5 PEUGEOT 308 3008 5008 RCZ 1.6 VTI THP HDI 9684368380 WĄŻ PRZEWÓD KLIMATYZACJI CITROEN C4 I II DS4 DS5 PEUGEOT 308 3008 5008 RCZ 1.6 VTI THP HDI 9684368380
Producent: Grupa PSA

Numer magazynowy:

PL158978

Producent:

Grupa PSA

W magazynie
Cena: 485,00 zł

Klimatyzacja citroen DS4

Klimatyzacja to bardzo wygodne rozwiązanie w upalne dni. Wystarczy na panelu klimatyzacji citroen ds4 ustawić pożądaną temperaturę, aby cieszyć się chłodnym powietrzem. Mało kto interesuje się budową, czy składowymi całego układu, istotne jest, aby chłodziła w razie potrzeby. Podstawowymi składowymi systemu klimatyzacji są kompresor, skraplacz, osuszacz, zawór rozprężny, parownik, wiatrak wentylatora. Najważniejszy jest kompresor, to on zwiększa ciśnienie czynnika chłodniczego i pompuje go do skraplacza, gdzie temperatura zostaje obniżona przez napływające powietrze zewnętrzne. W skraplaczu czynnik poddany jest zmianie stanu skupienia z gazowego w płynny. Następnie czynnik trafia do osuszacza, a później do zaworu rozprężnego i dalej z powrotem do kompresora.

Chłodnica citroen DS4

Podczas pracy klimatyzacji i innych systemów podnosi się temperatura płynu chłodniczego, służy on do odbierania ciepła innych podzespołów i ich studzenie, tyczy się to także samego silnika spalinowego. Chłodnica zbudowana jest przeważnie w formie bloku cienkich rurek wyposażonych w specjalne ożebrowanie odprowadzające ciepło. Przez blok przepływa powietrze, które transportuje ciepło na zewnątrz, ruch powietrza wywołany jest przez ruch auta, albo zostaje wymuszony przez wentylator. Najczęściej chłodnice umieszcza się z przodu auta tak, by świeże powietrze bez przeszkód wpadało wprost w ożebrowanie. Aby uniknąć zbytniego ochłodzenia płynu chłodniczego, stosuje się termostat, który zamyka obwód i przepływ płynu. W naszej ofercie znajdziesz między innymi uniwersalną chłodnicę klimatyzacji.

Nagrzewnica citroen DS4

W przypadku ochłodzenia, czy wystąpienia mrozów, aby nie dopuścić do wychłodzenia kabiny w autach, stosuje się nagrzewnicę. To urządzenie w swojej budowie podobne do chłodnicy, także w tym przypadku mamy do czynienia z konstrukcją w formie bloku z użebrowanych rurek, przez które przepływa gorący płyn układu chłodzenia. Świeże powietrze przepływa przez żeberka i jest ogrzewane, a następnie poprzez kanały i filtry trafia do kabiny. Także w przypadku nagrzewnicy DS4 stosuje się wspomagająco wentylator. Innym rozwiązaniem pomocniczym jest zastosowanie grzałki elektrycznej, która włącza się w przypadku zbyt niskiej temperatury płynu (na początku jazdy). Wadą takiego urządzenia jest znaczne obciążenie instalacji elektrycznej pojazdu. Jeśli nagrzewnica citroen DS4 wymaga wymiany, sprawdź naszą ofertę.

+48 504040204sklep@franceauto.pl
    FranceAuto Pabianice
Wszystkie prawa zastrzeżone FranceAuto.pl
Wszystkie nazwy producentów numery / symbole oraz opisy produktów użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Sklep internetowy Shoper Premiumdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium