>
France Auto Sp. z o.o. Sp.k. 5
Karniszewicka 79/83
Pabianice, Łódzkie 95-200 +48504040204

Polska Polski Wielka Brytania English FrancjaFrançais Niemcy Deutsch

Opcje przeglądania
Filtry

Obecnie rzeczą oczywistą jest włączenie klimatyzacji w samochodzie w momencie dużych upałów, albo podkręcenie ogrzewania w przypadku ochłodzenia. Jednak jeszcze niedawno nie było to takie oczywiste, a podczas upałów jedyną możliwością było opuszczenie szyby. Nie każdy pamięta montowanie dodatkowych nagrzewnic, bo fabryczne były za słabe, aby nagrzać wnętrze podczas mroźnych zim, a dawniej zimy potrafiły dać w kość kierowcom i pasażerom, którzy niejednokrotnie musieli pchać auto, aby odpaliło. Na szczęście czasy już minęły. Jednak wciąż zdarzają się awarie różnych części pojazdów - w tym klimatyzacji, chłodnicy, czy nagrzewnicy. W naszym sklepie znajdziesz części wymienne, dzięki którym szybko naprawisz usterkę.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Klimatyzacja citroen DS4

Klimatyzacja to bardzo wygodne rozwiązanie w upalne dni. Wystarczy na panelu klimatyzacji citroen ds4 ustawić pożądaną temperaturę, aby cieszyć się chłodnym powietrzem. Mało kto interesuje się budową, czy składowymi całego układu, istotne jest, aby chłodziła w razie potrzeby. Podstawowymi składowymi systemu klimatyzacji są kompresor, skraplacz, osuszacz, zawór rozprężny, parownik, wiatrak wentylatora. Najważniejszy jest kompresor, to on zwiększa ciśnienie czynnika chłodniczego i pompuje go do skraplacza, gdzie temperatura zostaje obniżona przez napływające powietrze zewnętrzne. W skraplaczu czynnik poddany jest zmianie stanu skupienia z gazowego w płynny. Następnie czynnik trafia do osuszacza, a później do zaworu rozprężnego i dalej z powrotem do kompresora.

Chłodnica citroen DS4

Podczas pracy klimatyzacji i innych systemów podnosi się temperatura płynu chłodniczego, służy on do odbierania ciepła innych podzespołów i ich studzenie, tyczy się to także samego silnika spalinowego. Chłodnica zbudowana jest przeważnie w formie bloku cienkich rurek wyposażonych w specjalne ożebrowanie odprowadzające ciepło. Przez blok przepływa powietrze, które transportuje ciepło na zewnątrz, ruch powietrza wywołany jest przez ruch auta, albo zostaje wymuszony przez wentylator. Najczęściej chłodnice umieszcza się z przodu auta tak, by świeże powietrze bez przeszkód wpadało wprost w ożebrowanie. Aby uniknąć zbytniego ochłodzenia płynu chłodniczego, stosuje się termostat, który zamyka obwód i przepływ płynu. W naszej ofercie znajdziesz między innymi uniwersalną chłodnicę klimatyzacji.

Nagrzewnica citroen DS4

W przypadku ochłodzenia, czy wystąpienia mrozów, aby nie dopuścić do wychłodzenia kabiny w autach, stosuje się nagrzewnicę. To urządzenie w swojej budowie podobne do chłodnicy, także w tym przypadku mamy do czynienia z konstrukcją w formie bloku z użebrowanych rurek, przez które przepływa gorący płyn układu chłodzenia. Świeże powietrze przepływa przez żeberka i jest ogrzewane, a następnie poprzez kanały i filtry trafia do kabiny. Także w przypadku nagrzewnicy DS4 stosuje się wspomagająco wentylator. Innym rozwiązaniem pomocniczym jest zastosowanie grzałki elektrycznej, która włącza się w przypadku zbyt niskiej temperatury płynu (na początku jazdy). Wadą takiego urządzenia jest znaczne obciążenie instalacji elektrycznej pojazdu. Jeśli nagrzewnica citroen DS4 wymaga wymiany, sprawdź naszą ofertę.

+48 504-04-02-04sklep@franceauto.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone FranceAuto.pl
Wszystkie nazwy producentów numery / symbole oraz opisy produktów użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Sklep internetowy Shoper Premiumdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium