France Auto Sp. z o.o. Sp.k. 5
Karniszewicka 79/83
Pabianice, Łódzkie 95-200 +48504040204

Polska Polski Wielka Brytania English FrancjaFrançais Niemcy Deutsch

Każdy z nas, poruszając się samochodem, ustawia sobie komfortowe warunki cieplne na czas podróży, dla jednego będzie to wyższa temperatura, dla innego natomiast rześkie powietrze będzie przyjemniejsze. W razie upałów na zewnątrz ratujemy się wbudowaną klimatyzacją, w przeciwnym wypadku czasami trudno byłoby wytrzymać nawet krótką przejażdżkę. Układy wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji to dość rozbudowane i skomplikowane systemy, a co za tym idzie, niestety coś się może zepsuć. W takich sytuacjach polecamy przejrzenie oferty na stronie naszego sklepu i dobranie potrzebnego elementu w dobrej cenie.

Ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja Citroen DS3

OBUDOWA TERMOSTATU CITROEN C4 PICASSO DS3 PEUGEOT 207 3008 308 5008 RCZ 1.6 THP VTI 9810916880 OBUDOWA TERMOSTATU CITROEN C4 PICASSO DS3 PEUGEOT 207 3008 308 5008 RCZ 1.6 THP VTI 9810916880
Producent: Grupa PSA

Numer magazynowy:

PL127003

Producent:

Grupa PSA

W magazynie
Cena: 380,00 zł

Klimatyzacja – Citroen DS3

Układ klimatyzacji to najbardziej rozbudowany system z wyżej wymienionych – podstawowymi elementami są skraplacz, parownik, kompresor, osuszacz, zawór rozprężny, wiatrak wentylatora i przewód klimatyzacji. Najważniejszą i jednocześnie najdroższą częścią jest kompresor, to dzięki niemu czynnik klimatyzacji krąży po układzie, odbierając ciepło z parownika, który odbiera je z wnętrza samochodu i przekazuje je do skraplacza. Sam system potrafi działać wiele lat bez usterek, ale nie jest bezobsługowy. Jakie symptomy powinny zwrócić naszą uwagę, póki naprawa nie wydrenuje nam portfela?

Nie działa klimatyzacja – Citroen DS3

Przede wszystkim parowanie szyb – pierwsze podejrzenie pomimo działającej klimatyzacji i zaparowanych szyb powinno paść na filtr kabinowy. Przez ten element w ciągu jego eksploatacji przepływa mnóstwo powietrza, a wraz z nim różne zanieczyszczenia. Filtr powinniśmy wymienić co rok, a najlepiej co pół roku. Kolejnym objawem powinien być nieprzyjemny zapach, to sygnał, że parownik nie działa prawidłowo i należy, jak najszybciej udać się do warsztatu. Bagatelizowanie tego problemu doprowadzić może do rozwoju pleśni i grzybów, które nie są bez wpływu na nasze zdrowie. Najbardziej oczywistym symptomem jest brak chłodzenia i zdarza się najczęściej właśnie wtedy, gdy najbardziej potrzebujemy schłodzenia.

Ciepło, cieplej…

Ogrzewanie kabiny doceniamy oczywiście najbardziej zimą, kiedy to temperatury na dworze nie zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz. Układ ogrzewania samochodowego nie jest bardzo skomplikowany, ale jego naprawa może być czasochłonna. Pośrednio za ogrzanie wnętrza samochodu odpowiada układ chłodzenia, który jest niejako połączony z układem ogrzewania. Rozgrzana ciecz krążąca po układzie chłodzenia przepływa przez nagrzewnicę – jest to zbudowane z wielu cienkich rurek urządzenie, które wyglądem przypomina małą chłodnicę. Gorący płyn przepływa przez jej kanaliki, nagrzewając powietrze, które następnie trafia do kabiny przez nawiewy w kabinie.

Wieje wiatr…

Układ wentylacji łączy poniekąd wszystkie wspomniane systemy. Dzięki niemu możliwe jest rozprowadzenie powietrza z silnika czy chłodnicy do kabiny. Układ zasysa powietrze (najczęściej z podszybia) do kanałów wentylacyjnych i z pomocą wentylatora trafia poprzez filtry do nagrzewnicy lub klimatyzacji i dalej do wnętrza pojazdu, wszystkim możemy w wygodny sposób sterować za pomocą panelu klimatyzacji.

+48 504040204sklep@franceauto.pl
    FranceAuto Pabianice
Wszystkie prawa zastrzeżone FranceAuto.pl
Wszystkie nazwy producentów numery / symbole oraz opisy produktów użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Sklep internetowy Shoper Premiumdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium