France Auto Sp. z o.o. Sp.k. 5
Karniszewicka 79/83
Pabianice, Łódzkie 95-200 +48504040204

Polska Polski Wielka Brytania English FrancjaFrançais Niemcy Deutsch

Elektrozawór lub nazywany inaczej zawór elektromagnetyczny. Element ten ma wiele zastosowań w motoryzacji, a producenci wykorzystują go w kilku podstawowych układach pojazdu. Znajduje zastosowanie między innymi w układzie zmiennych faz rozrządu, który polega na automatycznym sterowaniu otwieraniem i zamykaniem zaworów – elektrozawór działa w nim jako czujnik faz rozrządu. Ponadto znajduje się także w samochodach wyposażonych w turbinę i służy w nich jako podzespół w postaci zaworu, który służy do zmiany wartości doładowania. Elektrozawory są również szeroko stosowane w automatycznych skrzyniach biegów. Służą tam jako część zespołu sterującego zmianą biegów (a właściwie kierującego przepływem oleju hydraulicznego), co ma decydujący wpływ na możliwość zmiany biegów przez daną skrzynię bez szarpnięć. Niezwykle ułatwia to jazdę samochodem. Ponadto odpowiada za przepływ gazu i jest niezbędny do prawidłowego działania całego systemu. 

Wybierz bezpieczną instalację

Jak widać, elektrozawór jest konieczny do perfekcyjnego funkcjonowania instalacji. Gdy pojawia się problem z uruchomieniem auta, możesz domyślać się, że elektrozawór powietrzny uległ uszkodzeniu. Dodatkowo objawem nieprawidłowości zawora może być brak charakterystycznego dźwięku przy przełączaniu na gaz. Czasami elektrozawory ulegają uszkodzeniu, należy je wówczas wymienić na nowe. W takiej sytuacji warto zgłosić się do dobrego mechanika i zaopatrzyć się w nowy, wysokiej jakości zawór elektromagnetyczny, który na lata będzie się świetnie sprawował. W naszym sklepie FranceAuto.pl znajdziesz najlepsze modele, przeznaczone do aut francuskich marek takich jak Citroen, Renault, czy Peugeot. Nie zwlekaj i zadbaj o swoje auto. 

Dodatkowo oprócz tego możesz zaopatrzyć się w czujniki paliwa, które będą wskazywać Ci informacje o pozostałej ilości paliwa w zbiorniku. Nie zapominaj, że złe wskazywanie ilości paliwa może doprowadzić do wielu problemów, dlatego gdy tylko czujnik zaczyna się psuć, należy go szybko wymienić. Szukasz produktów wysokiej jakości? Już nie musisz. Lepiej nie mogłeś trafić!

+48 504040204sklep@franceauto.pl
    FranceAuto Pabianice
Wszystkie prawa zastrzeżone FranceAuto.pl
Wszystkie nazwy producentów numery / symbole oraz opisy produktów użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Sklep internetowy Shoper Premiumdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium