France Auto Sp. z o.o. Sp.k. 5
Karniszewicka 79/83
Pabianice, Łódzkie 95-200 +48504040204

Polska Polski Wielka Brytania English FrancjaFrançais Niemcy Deutsch

Silnik i osprzęt to bardzo rozbudowany dział, w którym można znaleźć dużo podzespołów i części. Oferujemy m.in. czujnik temperatury spalin Renault Koleos, który jest wykorzystywany do sterowania silnikiem. Aby cieszyć się w pełni sprawnym pojazdem, regularnie należy sprawdzać jego stan. Poszukujesz używanych lub nowych części? U nas znajdziesz również alternatory, obudowy filtra oleju czy rozrząd.

Części mechaniczne

Części związane z osprzętem silnika można podzielić na dwa rodzaje: mechaniczne i elektryczne. Do tej pierwszej grupy zalicza się przede wszystkim napęd rozrządu, turbosprężarki i zawory EGR. Dodatkowo każda z tych części ma swoje składowe – na przykład napęd rozrządu składa się z paska/łańcucha rozrządu, rolek i napinaczy, które posiadają swoją wytrzymałość. W przypadku pasków jest to z reguły od 40 do 150 tysięcy kilometrów. Jeśli mówimy o łańcuchach, to są one odporniejsze i wytrzymują ok.200-300 tysięcy kilometrów.

Części elektryczne

Drugą grupą jest osprzęt elektryczny, który ze względu na duże zróżnicowanie konstrukcyjne nie zawsze będzie się znajdować w danym pojeździe. Na przykład w samochodach wyposażonych w silnik benzynowy znajdziemy takie elementy jak świece, układ zapłonowy czy kable wysokiego napięcia, natomiast samochody z silnikiem diesla nie będą posiadały tych składowych i będą wyposażony w inne elementy, jak na przykład świece żarowe, których zadaniem jest podgrzanie komory spalania. Do wspólnego osprzętu można natomiast zaliczyć alternator, rozrusznik, czy czujnik temperatury spalin. To dzięki alternatorowi zawdzięczamy powstawanie prądu podczas poruszania się pojazdem, a dodatkowo ładowanie akumulatora.

Silnik benzynowy, a diesel

Najpowszechniejszymi rozwiązaniami na rynku motoryzacyjnym są oczywiście silniki benzynowe i silniki diesla – oba należą do silników spalinowych, a różnica pomiędzy nimi polega na odmiennym przebiegu procesu zapłonu paliwa. Spalanie mieszanki w dieslu jest bardziej wydajne od jego benzynowego konkurenta o około 40%, przy czym zużycie paliwa jest o 20% niższe. Silniki benzynowe dysponują większą mocą, są cichsze i nie wytwarzają takich wibracji, niższe jest także ryzyko pożaru takiej jednostki. Za zaletę można także uznać użycie świec zapłonowych – żarowe stosowane w dieslu działają jak grzałka, podgrzewając komorę spalania, wykorzystując do tego prąd z akumulatora, co jest widoczne szczególnie w mroźne zimy.

Twoje źródło sprawdzonych części

Nasz sklep od wielu lat dostarcza swoim klientom asortyment w bardzo przystępnych cenach, który jest dokładnie sprawdzany i w krótkim terminie dostarczany do celu. Jesteśmy bezpośrednim importerem części z Wielkiej Brytanii i Francji, a cotygodniowe dostawy pozwalają nam szybko reagować na potrzeby rynku i uzupełniać brakujący towar. Nasi pracownicy codziennie pomagają przy doborze odpowiedniej wersji elementu do posiadanego auta. Oferujemy produkty, na które udzielamy stosownej gwarancji, tak abyś mógł być pewny swojego zakupu. Sprawdź naszą ofertę i dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!

+48 504040204sklep@franceauto.pl
    FranceAuto Pabianice
Wszystkie prawa zastrzeżone FranceAuto.pl
Wszystkie nazwy producentów numery / symbole oraz opisy produktów użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Sklep internetowy Shoper Premiumdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium