France Auto Sp. z o.o. Sp.k. 5
Karniszewicka 79/83
Pabianice, Łódzkie 95-200 +48504040204

Polska Polski Wielka Brytania English FrancjaFrançais Niemcy Deutsch

Układ hamulcowy to bardzo ważny system w naszych pojazdach. Aby działał sprawnie, musi ze sobą współpracować wiele elementów, zaczynając od tarcz hamulcowych i klocków, a kończąc na pedale hamulca. Niezwykle istotną sprawą jest to, by układ ten był na bieżąco serwisowany. Jazda z niesprawnym układem nie dość, że grozi wypadkiem, to dodatkowo może wiązać się z dużymi wydatkami. Sprawny układ hamowania stanowi podstawę naszego bezpieczeństwa na drodze.

ESP Citroen DS4

Electronic Stability Program (w skrócie ESP) to system bezpieczeństwa, który na bieżąco dba, aby pojazd w razie poślizgu jak najszybciej z niego wyszedł. Poprzez odczyty z różnych czujników ESP jest w stanie obsługiwać każde koło oddzielnie i je wyhamowywać, a także kontrolować moment obrotowy silnika, co pozwala ustabilizować tor jazdy w początkowej fazie wpadania w poślizg. System ten pojawił się w samochodach po raz pierwszy w roku 1995 jako wyposażenie klasy premium, najpierw w mercedesie S600, a niedługo później w samochodach marek BMW, Cadillac i Lexus. Układ stabilizacji pojazdu składa się z trzech głównych składowych — układu sterującego, pompy hydraulicznej oraz sieci czujników.

Citroen DS4 usterka ESP/ASR

Do częstych awarii systemów bezpieczeństwa typu ESP czy ASR należy korozja złączy elektrycznych, popularną marką mającą problem z instalacją było swego czasu Renault, śniedzenie instalacji na skutek wnikającej wody było zmorą właścicieli tych francuskich aut. W samochodach powypadkowych często uszkodzona zostaje centrala sterująca, bądź jeden z czujników, co system interpretuje jako błąd. Co ciekawe wielu kierowców ignoruje te ostrzeżenia, gdyż auto jeździ normalnie, w żaden sposób nie zmienia się tryb pracy silnika i skrzyni, problem pojawia się w momencie, kiedy sytuacja na drodze staje się napięta, a pomoc systemu byłaby nieoceniona. Dlatego w trosce o swoje i innych bezpieczeństwo, nie ignoruj usterek i dbaj o sprawność swojego pojazdu.

Linka do hamulca ręcznego Citroen DS4

W przypadku usterki czy wypadku zawsze należy wykonać przegląd wszystkich składowych układu hamulcowego, sprawdzić zaciski hamulcowe, tarcze, klocki, a także czujniki i systemy pokładowe. Jeżeli wykryjesz awarię lub zauważysz, że pozostało mało klocków, to nie ma na co czekać, trzeba działać. W naszym sklepie proponujemy bogaty asortyment części zamiennych do aut marek francuskich, takich jak Peugeot, Renault i Citroen, znajdziesz tu wszystkie potrzebne części do swoich pojazdów i to w bardzo atrakcyjnych cenach. Jesteśmy bezpośrednim importerem z Francji i Wielkiej Brytanii, działamy na rynku od ponad 20 lat i nieustannie ulepszamy naszą ofertę. Nasz dział jakości czuwa nad tym, by wszystkie produkty spełniały normy, dzięki czemu możesz mieć pewność, że kupujesz sprawdzony towar. Na cały asortyment udzielamy także gwarancji, a w razie problemów z zakupem czy doborem części nasza infolinia pozostaje do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do zakupów i dołączenia do grona naszych zadowolonych klientów.

+48 504601504sklep@franceauto.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone FranceAuto.pl
Wszystkie nazwy producentów numery / symbole oraz opisy produktów użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Sklep internetowy Shoper Premiumdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium